از ژنو تا لوزان

 رییس جمهور و وزیر خارجه ایران در دو مذاکره پی در پی به متن توافقاتی با ۵+۱ دست یافتند که ظاهر آنها عدم رعایت هیچیک از خطوط قرمز است. درباره نطنز آنرا تنها مرکز غنی سازی معرفی نموده و در ژنو توافق شده که ۱۵۴۲۰ سانترفیوژ نسل یک و ۱۰۰۸ سانتریفیوژ نسل دوم نصب و فرایند نصب متوقف شود. اما در لوزان  این تعداد به ۵۰۶۰ سانتریفیوژ تقلیل یافته و بقیه با زیر ساخت های آنها جمع آوری خواهد شد. در ژنو فردو مرکز غنی سازی اما بدون خروجی و ذخیره سازی خواهد بود. و در لوزان مرکز غنی سازی نبوده و به یک مرکز هسته ای، فیزیک و فن آوری تبدیل می شود. در ژنو ۲۷۱۰ سانتریفیوژ نصب شده و نصب بقیه ممنوع است اما در لوزان ۱۰۴۴ سانترفیوژ باقی و بقیه با زیر ساختهای آنها جمع آوری می شوند.دو آبشار از آنها در حال چرخش خواهند بود. از این دست تعهدات در این قرار دادها بسیار زیاد است که اینها نمونه ای از دهها تعهد و پس رفت.

   اما سوال این است که این امور به چه دلیل است رییس جمهور اعلام کرد میوه لوزان در بهارستان چیده می شود. آیا امنیت و عزت و استقلال کشور داده می شود تا بهارستان برای دولت بدست آید؟ یعنی دولت برای بدست آوردن مجلس حاضر است هر کاری انجام دهد؟ ماجرای لیست انتخاباتی یاران ظریف چیست؟

   امیدواریم در سال همدلی دل همگان همراه شده و در مسیر وحدت و اتحاد حول رهبری گام برداریم.

 

 

 

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

۲ بازخورد

 1. سلام
  بالاخره فصل برداشت میوه است و کشاورزان در حال کار
  سابقا می شنیدیم الدنیا مزرعه الاخره
  ظاهرا الان لوزان مزرعه انتخابات است

  خدا آخر عاقبت ما را بخیر کند

 2. شاهد گفت:

  سلام بعضی ها مذاکره میکنند تا بگویند که ما هم مذاکره کردن بلدیم در حالی که مذاکره یک توافق دو طرفه است.آیا در مقابل هر امتیازی که از ما گرفته اند ما هم امتیازی از آنها گرفته ایم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *